מה זה אקספרשס?

המילה Exprecious היא שילוב של שני מונחים באנגלית - "Expression" (ביטוי) ו-"Precious" (יקר ערך).

עבורי, זוהי דרך רבת-עוצמה לומר עד כמה חשוב להביע רגשות. היעדר יכולת לביטוי עצמי גורם לצבירת כעס ותסכול. הדחקת רגשות לא גורמת להם להיעלם. אקספרשס שואפת לספק לכם את הכלים לבטא את רגשותיכם. הדרך להגיע ליעד זה היא אישית ושונה עבור כל אדם.

אקספרשס מציעה טיפול באמנות.

טיפול באמנות הוא אמצעי לטיפול נפשי, שלעתים מכונה גם 'טיפול ביצירה' או 'טיפול בהבעה'. צורת טיפול זו נועדה עבור אנשים שחשים צורך להחצין את רגשותיהם. יצירתיות מאפשרת להם לעשות זאת. טיפול באמנות הוא אמצעי ריפוי. לכן מרפאים באמנות מתמחים בסוג אמנות אחד או יותר, כגון:
• אמנות חזותית ופלסטית
• מחול ותנועה
• מוזיקה
• משחק (תאטרון)

לעתים, מילים אינן מספיקות על מנת לבטא תחושות ורגשות. שיתוף בסיפור האישי - תיאור קורותיכם באופן מובנה להבעת רגשות עמוקים - עשוי להיות חוויה קשה למדי. צעקות, תנועה, ציור, פיסול ומשחקי תפקידים... כל אלה דוגמאות לטכניקות שניתן להשתמש בהן במסגרת המפגשים הטיפוליים.

ילדים שעברו התעללות נוטים להתקשות להביע את שעבר עליהם. הכאב עשוי להיות קשה מדי לתיאור במילים. באמצעות ציורים, פסלים, בובות ומשחקים, ילדים יכולים להביע את עצמם ללא צורך במילים. כך הם חשים בטוחים ומוגנים יותר. היתרונות הטמונים בטכניקות לתקשורת לא מילולית להבעת רגשות אינם שמורים רק לאנשים המתקשים לבטא את עצמם.

אקספרשס מאזנת בין שני תהליכים:

יצירה:
במהלך הטיפול, המטופלים יתחברו מחדש ל"אני הפנימי" שלהם באמצעות יצירה, למשל ציור, תנועה ומשחקי תפקידים. .
הם יחוו ויתנסו בהוויה שהיא יותר מדיבור וחשיבה. לכן טיפול באמנות נחשב לגישה ניסיונית או לטיפול בעשייה.

הגות:
התעמקות עצמית בניסיון האישי היא כלי מהותי לשחזור האיזון עבור מטפלים באמנות. מטפלים באמנות מקיימים טיפולים אישיים, טיפולים קבוצתיים, טיפולים זוגיים וטיפולים משפחתיים. אקספרשס שואפת ללוות אתכם בדרככם לשלווה, לביטוי, להגשמת חזון ולמהפך בחייכם. במהלך המסע הפנימי תזכו לפגוש בעצמכם באופן בטוח ויצירתי.